Edirne'de IŞİD ProtestosuEdirne’de bazı sendika, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti üyelerinden oluşan yaklaşık 40 kişilik grup, IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto etti.

Edirne Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilen protesto eylemine, KESK Edirne Şubeler Platformu üyeleri, Türk Mühendis ve Mimarlar Odalar Birliği (TMMOB) Edirne İl Koordinasyon Kurulu üyeleri, Edirne Emek ve Meslek Örgütleri Platformu üyeleri ve DİSK Trakya Bölge Temsilciliği üyeleri katıldı. Eğitim-Sen Edirne Şube Başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü Salim Enginar, yaptığı basın açıklamasında, emperyalizmin hegemonya savaşının parçası olarak gelişen ‘Yeni Ortadoğu’yu dizayn etme sürecinde öne çıkan Irak ve Suriye’de bugün iç savaşın, emperyalist güdümlü çete IŞİD tarafından kanlı bir katliama dönüştüğünü söyledi. Enginar, "Emekçiler, savaş politikalarından yana olamaz, Kobani’de ölüm-kalım mücadelesi verenlerin katliamına sessiz kalamaz. Çünkü bugün sadece Kobani değil eşit, özgür, demokratik bir ülkede barış ve kardeşlik içinde yaşamak isteyen herkes abluka altındadır" dedi. Öte yandan, eyleme katılan grup içerisinde küçük yaşta çocuklarıyla gelen aileler de dikkat çekti.

Kaynakça: İHA

Edirne

Edirne il merkezi Fotoğraf Galerileri

Edirne

Keşan Fotoğraf Galerileri

Edirne

Uzunköprü Fotoğraf Galerileri

Edirne

İpsala Fotoğraf Galerileri

Edirne

Meriç Fotoğraf Galerileri

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.