İl Genel Meclisi Seçim Sonuçları

Kırklareli Edirne Çanakkale

KIRKLARELİ İL GENEL MECLİSİ
İlçe   CHP AKP MHP DP HDP DSP İP SAADET BBP ÖDP BTP HEPAR YURT-P HAK-PAR TKP BĞMZ
İl Toplamı  104.986 59.387 54.571 5.540 1.534 1.331 1.269 1.025 920 625 343 289 204 185 111 75
Merkez Şehir 15.451 13.762 10.567 320 423 489 268 128 560 92 45 93
Belde/Köy 6.889 5.368 3.082 152 41 204 70 53 109 31 26 92
Toplam 22.340 19.130 13.649 472 464 693 338 181 669 123 71 185
Lüleburgaz Şehir 34.166 15.577 16.516 472 538 478 324 308 202 46 217 63 52
Belde/Köy 12.212 4.540 6.092 1.274 134 160 112 76 91 29 72 46 23
Toplam 46.378 20.117 22.608 1.746 672 638 436 384 293 75 289 109 75
Babaeski Şehir 10.535 4.406 3.126 103 120 86 52 185 31 16 73
Belde/Köy 8.937 3.607 3.265 262 116 78 67 66 24 28 38
Toplam 19.472 8.013 6.391 365 236 164 119 251 55 44 111
Vize Şehir 2.460 1.659 2.430 1.708 23 11 35 13 11
Belde/Köy 5.038 2.885 3.098 668 30 39 74 30 45
Toplam 7.498 4.544 5.528 2.376 53 50 109 43 56
Pınarhisar Şehir 2.602 2.032 1.934 71 12 126 33 57 36 2
Belde/Köy 2.837 1.786 1.740 116 29 43 32 45 28 93
Toplam 5.439 3.818 3.674 187 41 169 65 102 64 95
Demirköy Şehir 438 708 801 227 32 8 116 1 14
Belde/Köy 1.424 1.374 516 121 20 27 28 2 8
Toplam 1.862 2.082 1.317 348 52 35 144 3 22
Pehlivanköy Şehir 367 597 472 4 4 1 3
Belde/Köy 725 331 631 19 7 8 12 1 5
Toplam 1.092 928 1.103 23 7 12 12 2 8
Kofçaz Şehir 241 195 16 6 14 2
Belde/Köy 664 560 285 17 9 51 9 4 3
Toplam 905 755 301 23 9 65 11 4 3

Kırklareli - Seçilen İl Genel Meclisi Üyeleri

İsim sıralamaları seçilme sırasına göredir. Yazı renklerinin parti karşılıkları: AKP - CHP - MHP

Kırklareli Merkez
Cavit Çağlayan - Nihat Sağlam - Seyhan Delioğlu - İbrahim Akten - Hazel Yolgiden
Lüleburgaz
Bora Terzi - Gürcan Kırım - Ertuğrul Koç - Yeşim Girgin - Ceyhun Alkan
Babaeski
Şahin Arslan - Vedat Dal - Sibel Çinar
Vize
Kenan Çiftçi - Sadık Aykanat - Okay Şeran
Pınarhisar
Çetin Şinikoğlu - Serdar Dura
Demirköy
Reşat Şükrü Saka - Safet Üresin
Pehlivanköy
Mehmet Gülay Erkol - Gürkan Umut
Kofçaz
Aptullah Mutluer - Adnan Öz

EDİRNE İL GENEL MECLİSİ
İlçe   CHP AKP MHP DSP SAADET DP HDP ÖDP İP BBP BTP HAK-PAR BĞMZ
İl Toplamı  114.494 79.131 51.681 11.313 4.426 2.171 1.923 937 838 771 388 199 140
Merkez Şehir 35.917 27.420 18.486 8.068 2.205 447 994 442 289 288 94 160 108
Belde/Köy 3.922 3.209 2.558 473 258 112 69 18 19 37 27 39 32
Toplam 39.839 30.629 21.044 8.541 2.463 559 1.063 460 308 325 121 199 140
Keşan Şehir 17.726 12.508 5.595 174 277 271 188 113 123 101 34
Belde/Köy 8.086 4.680 2.307 141 143 261 62 42 46 55 35
Toplam 25.812 17.188 7.902 315 420 532 250 155 169 156 69
Uzunköprü Şehir 12.877 7.240 5.046 286 153 102 90 81 43 52
Belde/Köy 10.289 4.927 3.196 269 245 52 57 68 55 57
Toplam 23.166 12.167 8.242 555 398 154 147 149 98 109
İpsala Şehir 1.429 1.953 533 1.226 88 85 37 3 7 14
Belde/Köy 6.600 4.753 2.777 526 147 194 29 21 50 41
Toplam 8.029 6.706 3.310 1.752 235 279 66 24 57 55
Havsa Şehir 2.466 1.499 1.353 141 149 89 12 8 9 6
Belde/Köy 3.972 2.159 2.520 150 161 30 23 34 22 22
Toplam 6.438 3.658 3.873 291 310 119 35 42 31 28
Meriç Şehir 527 705 451 56 42 24 6 9 6
Belde/Köy 3.653 3.072 1.672 649 204 50 55 46 26
Toplam 4.180 3.777 2.123 705 246 74 61 55 32
Enez Şehir 1.052 1.006 299 14 5 211 1 7 5 6
Belde/Köy 2.675 798 1.437 43 20 50 18 12 14 9
Toplam 3.727 1.804 1.736 57 25 261 19 19 19 15
Süloğlu Şehir 793 466 620 6 2 3 3 3 8
Belde/Köy 1.007 858 1.190 75 11 7 1 5 5 3
Toplam 1.800 1.324 1.810 81 13 10 4 8 13 3
Lalapaşa Şehir 157 377 436 6 1 2 3
Belde/Köy 1.346 1.501 1.205 72 55 18 25 17 8
Toplam 1.503 1.878 1.641 78 55 19 25 19 11

Edirne - Seçilen İl Genel Meclisi Üyeleri

İsim sıralamaları seçilme sırasına göredir. Yazı renklerinin parti karşılıkları: AKP - CHP - MHP

Edirne Merkez
Mehmet Geçmiş - Osman Recai Koçaşlı - Erdal Akgün - Ahmet Durmaz - Mustafa Suiçmez - Erdoğan Taşın
Keşan
Abdülaziz Çıkıkçı - Hüseyin Boyalık - Erdinç Can - Mehmet Ali Yetim - Adnan Vural
Uzunköprü
Halil İbrahim Bulak - Enver Erkan - Nedret Akbulut - Arda Yüce
İpsala
Galip Gören - Özcan Tosun - Mehmet Özkök
Havsa
Fedayi Işık - Tuncay Aytın
Meriç
Özcan Soyupak - Mehmet Gürpınar
Enez
Şenol Kılıç - Erol Açık
Süloğlu
Zafer Bahşı - Mehmet Uzun
Lalapaşa
Secaattin Uyur - Seçkin Yörük

ÇANAKKALE İL GENEL MECLİSİ
İlçe   AKP CHP MHP DP SAADET HDP İP BBP BTP DSP ÖDP BĞMZ HAK-PAR
İl Toplamı  128.229 118.723 70.369 5.151 2.490 2.467 1.253 882 801 586 474 374 186
Gelibolu Şehir 3.342 7.809 5.671 192 53 185 152 70 20 25
Belde/Köy 2.924 4.845 1.756 182 38 48 39 26 23 17
Toplam 6.266 12.654 7.427 374 91 233 191 96 43 42
Eceabat Şehir 1.079 1.376 1.329 81 4 41 6 7 6
Belde/Köy 658 1.248 705 37 18 9 6 6 10
Toplam 1.737 2.624 2.034 118 22 50 12 13 16
Merkez Şehir 23.192 33.968 10.194 480 348 1.143 478 128 180 159 106
Belde/Köy 8.141 9.866 4.055 299 126 264 151 54 85 36 80
Toplam 31.333 43.834 14.249 779 474 1.407 629 182 265 195 186
Ayvacık Şehir 1.719 1.558 1.677 65 19 7 14 11 1 9 4
Belde/Köy 6.279 6.486 3.635 246 96 99 78 65 42 55 45
Toplam 7.998 8.044 5.312 311 115 106 92 76 43 64 49
Bayramiç Şehir 3.418 2.936 3.118 90 68 32 20 23 13 7
Belde/Köy 4.800 4.183 3.120 193 134 38 51 47 57 16
Toplam 8.218 7.119 6.238 283 202 70 71 70 70 23
Biga Şehir 12.609 11.831 4.020 164 491 238 50 96 58 50 18
Belde/Köy 14.510 8.065 5.061 395 515 67 92 130 64 75 26
Toplam 27.119 19.896 9.081 559 1.006 305 142 226 122 125 44
Çan Şehir 9.389 3.966 6.078 434 82 23 103 14 18 10
Belde/Köy 7.342 3.533 4.264 394 79 24 55 24 31 17
Toplam 16.731 7.499 10.342 828 161 47 158 38 49 27
Ezine Şehir 3.410 2.867 1.698 344 35 19 12 21 13 35 6
Belde/Köy 4.809 5.344 2.490 401 63 80 71 67 39 48 19
Toplam 8.219 8.211 4.188 745 98 99 83 88 52 83 25
Lapseki Şehir 3.006 1.452 2.311 182 28 32 10 18 104 7 145
Belde/Köy 4.540 2.811 2.692 570 51 54 35 44 47 21 229
Toplam 7.546 4.263 5.003 752 79 86 45 62 151 28 374
Yenice Şehir 2.132 833 1.499 23 43 12 13 2 4
Belde/Köy 10.930 3.746 4.996 379 199 52 81 85 21
Toplam 13.062 4.579 6.495 402 242 64 94 87 25

Çanakkale - Seçilen İl Genel Meclisi Üyeleri

İsim sıralamaları seçilme sırasına göredir. Yazı renklerinin parti karşılıkları: AKP - CHP - MHP

Gelibolu
Nihat Öner - Ali Koç - Ferhat Özger
Eceabat
Nazmi Kütükcüler - Mehmet Kurtdere
Çanakkale Merkez
Hilmi Baydar - Ahmet Çiçek - Hasan Gürbüz - Hicri Nalbant - Ufuk Ünver
Ayvacık
Ali Akıncı - Turan Tumay - Hasan Sönmez
Bayramiç
Mehmet Emin Saran - Halil Behçet Erdal - Rasim Acar
Çan
Ömer Şahin - Recep Cahit Özer - Ünsal Dirlik - Halil İbrahim Demir
Biga
Bülent Korkmaz - Ridvan İpek - Nihat Borazan - İbrahim Eren - Ünsal Öntürk
Ezine
Hasan Hüseyin Aytop - Halil Kaya - Bahri Uysal
Lapseki
Tayfun Sevim - Ali Koltuk - Hasan Engin
Yenice
Salih Duran - Akif Kulaç - Kadri Şener

Parti sıralamaları, seçim bölgesinden alınan toplam oy sayılarına göre yapılmıştır.

Büyükşehir olan Tekirdağ ve İstanbul'da İl Genel Meclisi bulunmamaktadır.

Bilgiler Türkiye İstatistik Kurumu'ndan alınmış olup 30 Mart 2014 İl Genel Meclisi Seçimi sonuçları verilerinden oluşmaktadır.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.
Daha fazla bilgi Kapat