İllerin Nüfus Sıralaması (2016)
SıraİlNüfusDeğişim2015
Sırası
1İstanbul14.804.116-1
2Ankara5.346.518-2
3İzmir4.223.545-3
4Bursa2.901.396-4
5Antalya2.328.555-5
6Adana2.201.670-6
7Konya2.161.303-7
8Gaziantep1.974.244-8
9Şanlıurfa1.940.627-9
10Kocaeli1.830.772-10
11Mersin1.773.852-11
12Diyarbakır1.673.119-12
13Hatay1.555.165-13
14Manisa1.396.945-14
15Kayseri1.358.980-15
16Samsun1.295.927-16
17Balıkesir1.196.176-17
18Kahramanmaraş1.112.634-18
19Van1.100.190-19
20Aydın1.068.260-20
21Denizli1.005.687-21
22Sakarya976.948-22
23Tekirdağ972.875-23
24Muğla923.773-24
25Eskişehir844.842-25
26Mardin796.237-26
27Malatya781.305-27
28Trabzon779.379-28
29Erzurum762.021-29
30Ordu750.588-30
31Afyonkarahisar714.523-31
32Sivas621.224-32
33Adıyaman610.484-33
34Tokat602.662+135
35Zonguldak597.524-134
36Elazığ578.789-36
37Batman576.899+138
38Kütahya573.642-137
39Ağrı542.255-39
40Çorum527.863-40
41Osmaniye522.175+142
42Çanakkale519.793-141
43Şırnak483.788-43
44Giresun444.467-44
45Isparta427.324-45
46Yozgat421.041-46
47Muş406.501-47
48Edirne401.701-48
49Aksaray396.673-49
50Kastamonu376.945-50
51Düzce370.371-51
52Uşak358.736-52
53Kırklareli351.684-53
54Niğde351.468-54
55Bitlis341.225-55
56Rize331.048-56
57Amasya326.351-57
58Siirt322.664-58
59Bolu299.896+160
60Nevşehir290.895+161
61Kars289.786-259
62Kırıkkale277.984+163
63Bingöl269.560+164
64Hakkari267.813-262
65Burdur261.401-65
66Karaman245.610-66
67Karabük242.347-67
68Yalova241.665-68
69Kırşehir229.975-69
70Erzincan226.032-70
71Bilecik218.297-71
72Sinop205.478-72
73Iğdır192.785-73
74Bartın192.389-74
75Çankırı183.880-75
76Gümüşhane172.034+177
77Artvin168.068-176
78Kilis130.825-78
79Ardahan98.335-79
80Bayburt90.154+181
81Tunceli82.193-180
İllerin Nüfus Sıralaması (2016)
SıraİlNüfusDeğişim2015 Sırası2014
Sırası
2013
Sırası
2012
Sırası
1İstanbul14.804.116-1111
2Ankara5.346.518-2222
3İzmir4.223.545-3333
4Bursa2.901.396-4444
5Antalya2.328.555-5556
6Adana2.201.670-6665
7Konya2.161.303-7777
8Gaziantep1.974.244-8888
9Şanlıurfa1.940.627-9999
10Kocaeli1.830.772-10111111
11Mersin1.773.852-11101010
12Diyarbakır1.673.119-12121212
13Hatay1.555.165-13131313
14Manisa1.396.945-14141414
15Kayseri1.358.980-15151515
16Samsun1.295.927-16161616
17Balıkesir1.196.176-17171717
18Kahramanmaraş1.112.634-18181818
19Van1.100.190-19191919
20Aydın1.068.260-20202020
21Denizli1.005.687-21212121
22Sakarya976.948-22222222
23Tekirdağ972.875-23232323
24Muğla923.773-24242424
25Eskişehir844.842-25252525
26Mardin796.237-26262627
27Malatya781.305-27272828
28Trabzon779.379-28282929
29Erzurum762.021-29292726
30Ordu750.588-30303030
31Afyonkarahisar714.523-31313131
32Sivas621.224-32323232
33Adıyaman610.484-33353535
34Tokat602.662+135343433
35Zonguldak597.524-134333334
36Elazığ578.789-36373737
37Batman576.899+138383939
38Kütahya573.642-137363636
39Ağrı542.255-39393838
40Çorum527.863-40404040
41Osmaniye522.175+142424242
42Çanakkale519.793-141414141
43Şırnak483.788-43434343
44Giresun444.467-44454545
45Isparta427.324-45464646
46Yozgat421.041-46444444
47Muş406.501-47474747
48Edirne401.701-48484848
49Aksaray396.673-49494949
50Kastamonu376.945-50505050
51Düzce370.371-51515151
52Uşak358.736-52525252
53Kırklareli351.684-53545453
54Niğde351.468-54535354
55Bitlis341.225-55555555
56Rize331.048-56565656
57Amasya326.351-57575757
58Siirt322.664-58585858
59Bolu299.896+160616161
60Nevşehir290.895+161606060
61Kars289.786-259595959
62Kırıkkale277.984+163636263
63Bingöl269.560+164646464
64Hakkari267.813-262626362
65Burdur261.401-65656565
66Karaman245.610-66666666
67Karabük242.347-67676767
68Yalova241.665-68686970
69Kırşehir229.975-69706868
70Erzincan226.032-70697069
71Bilecik218.297-71717171
72Sinop205.478-72727272
73Iğdır192.785-73737473
74Bartın192.389-74747574
75Çankırı183.880-75757375
76Gümüşhane172.034+177777777
77Artvin168.068-176767676
78Kilis130.825-78787878
79Ardahan98.335-79797979
80Bayburt90.154+181818181
81Tunceli82.193-180808080

 

Başa Dön

 

Nüfus bilgileri Türkiye İstatistik Kurumu'ndan alınmış olup 2016 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerinden oluşmaktadır.