İllerin Nüfus Sıralaması
SıraİlNüfusDeğişim2014
Sırası
1İstanbul14.657.434-1
2Ankara5.270.575-2
3İzmir4.168.415-3
4Bursa2.842.547-4
5Antalya2.288.456-5
6Adana2.183.167-6
7Konya2.130.544-7
8Gaziantep1.931.836-8
9Şanlıurfa1.892.320-9
10Kocaeli1.780.055+111
11Mersin1.745.221-110
12Diyarbakır1.654.196-12
13Hatay1.533.507-13
14Manisa1.380.366-14
15Kayseri1.341.056-15
16Samsun1.279.884-16
17Balıkesir1.186.688-17
18Kahramanmaraş1.096.610-18
19Van1.096.397-19
20Aydın1.053.506-20
21Denizli993.442-21
22Sakarya953.181-22
23Tekirdağ937.910-23
24Muğla908.877-24
25Eskişehir826.716-25
26Mardin796.591-26
27Malatya772.904-27
28Trabzon768.417-28
29Erzurum762.321-29
30Ordu728.949-30
31Afyonkarahisar709.015-31
32Sivas618.617-32
33Adıyaman602.774+235
34Zonguldak595.907-133
35Tokat593.990-134
36Elazığ574.304+137
37Kütahya571.463-136
38Batman566.633-38
39Ağrı547.210-39
40Çorum525.180-40
41Çanakkale513.341-41
42Osmaniye512.873-42
43Şırnak490.184-43
44Giresun426.686+145
45Isparta421.766+146
46Yozgat419.440-244
47Muş408.728-47
48Edirne402.537-48
49Aksaray386.514-49
50Kastamonu372.633-50
51Düzce360.388-51
52Uşak353.048-52
53Kırklareli346.973+154
54Niğde346.114-153
55Bitlis340.449-55
56Rize328.979-56
57Amasya322.167-57
58Siirt320.351-58
59Kars292.660-59
60Bolu291.095+161
61Nevşehir286.767-160
62Hakkari278.775-62
63Kırıkkale270.271-63
64Bingöl267.184-64
65Burdur258.339-65
66Karaman242.196-66
67Karabük236.978-67
68Yalova233.009-68
69Kırşehir225.562+170
70Erzincan222.918-169
71Bilecik212.361-71
72Sinop204.133-72
73Iğdır192.435-73
74Bartın190.708-74
75Çankırı180.945-75
76Artvin168.370-76
77Gümüşhane151.449-77
78Kilis130.655-78
79Ardahan99.265-79
80Tunceli86.076-80
81Bayburt78.550-81
İllerin Nüfus Sıralaması
SıraİlNüfusDeğişim2014
Sırası
2013
Sırası
2012
Sırası
1İstanbul14.657.434-111
2Ankara5.270.575-222
3İzmir4.168.415-333
4Bursa2.842.547-444
5Antalya2.288.456-556
6Adana2.183.167-665
7Konya2.130.544-777
8Gaziantep1.931.836-888
9Şanlıurfa1.892.320-999
10Kocaeli1.780.055+1111111
11Mersin1.745.221-1101010
12Diyarbakır1.654.196-121212
13Hatay1.533.507-131313
14Manisa1.380.366-141414
15Kayseri1.341.056-151515
16Samsun1.279.884-161616
17Balıkesir1.186.688-171717
18Kahramanmaraş1.096.610-181818
19Van1.096.397-191919
20Aydın1.053.506-202020
21Denizli993.442-212121
22Sakarya953.181-222222
23Tekirdağ937.910-232323
24Muğla908.877-242424
25Eskişehir826.716-252525
26Mardin796.591-262627
27Malatya772.904-272828
28Trabzon768.417-282929
29Erzurum762.321-292726
30Ordu728.949-303030
31Afyonkarahisar709.015-313131
32Sivas618.617-323232
33Adıyaman602.774+2353535
34Zonguldak595.907-1333334
35Tokat593.990-1343433
36Elazığ574.304+1373737
37Kütahya571.463-1363636
38Batman566.633-383939
39Ağrı547.210-393838
40Çorum525.180-404040
41Çanakkale513.341-414141
42Osmaniye512.873-424242
43Şırnak490.184-434343
44Giresun426.686+1454545
45Isparta421.766+1464646
46Yozgat419.440-2444444
47Muş408.728-474747
48Edirne402.537-484848
49Aksaray386.514-494949
50Kastamonu372.633-505050
51Düzce360.388-515151
52Uşak353.048-525252
53Kırklareli346.973+1545453
54Niğde346.114-1535354
55Bitlis340.449-555555
56Rize328.979-565656
57Amasya322.167-575757
58Siirt320.351-585858
59Kars292.660-595959
60Bolu291.095+1616161
61Nevşehir286.767-1606060
62Hakkari278.775-626362
63Kırıkkale270.271-636263
64Bingöl267.184-646464
65Burdur258.339-656565
66Karaman242.196-666666
67Karabük236.978-676767
68Yalova233.009-686970
69Kırşehir225.562+1706868
70Erzincan222.918-1697069
71Bilecik212.361-717171
72Sinop204.133-727272
73Iğdır192.435-737473
74Bartın190.708-747574
75Çankırı180.945-757375
76Artvin168.370-767676
77Gümüşhane151.449-777777
78Kilis130.655-787878
79Ardahan99.265-797979
80Tunceli86.076-808080
81Bayburt78.550-818181

 

Başa Dön

 

Nüfus bilgileri Türkiye İstatistik Kurumu'ndan alınmış olup 2015 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerinden oluşmaktadır.