Marmaraereğlisi Makaleleri
Marmaraereğlisi
Tarihi
İdari Yapı ve Nüfus
Eğitim - Sağlık
Ekonomi - Turizm
Alışveriş
Şehit ve Gaziler
Marmaraereğlisi Köyleri (Mahalleleri)
Marmaraereğlisi
Marmaraereğlisi Trakya Bölgesi'nin İstanbul sınırında yer alan, yazlık evlerin bulunduğu ve İstanbulluların kısa tatilleri için geldikleri bir yerleşim yeridir. Marmara Denizi'ndeki kirliliğin giderek artması, şehrin turizm potansiyelinin azalmasına neden olmuştur. Ancak Marmaraereğlisi'nde bulunan, Perinthos Antik Şehir kazılarının tamamlanması ile deniz turizminde yaşanan kaybın tarih turizminin getireceği artı değerle karşılanması mümkün olabilecektir.

Şehrin, İstanbul-Tekirdağ-Çanakkale yolu üzerinde bulunması hizmet sektörünün geliştirilmesiyle, Marmaraereğlisi İstanbul'dan önce uğranabilecek bir turizm durağı olabilir.
Türkçe Marmaraereğlisi
Yunanca Πέρινθος  -  Bulgarca Marmara Ереглиси
Marmaraereğlisi Belediyesi
Yüzölçümü 175 km²
Rakım 10 m
Nüfus 23.452
İl Merkezine Mesafe 38 km
Telefon Alan Kodu 282
Plaka Kodu 59 VA
Posta Kodu 59740
Belediye Başkanı İbrahim Uyan
Kaymakam Sıdkı Zehin
MarmaraereğlisiMarmaraereğlisi Trakya Bölgesi'nin İstanbul sınırında yer alan, yazlık evlerin bulunduğu ve İstanbulluların kısa tatilleri için geldikleri bir yerleşim yeridir. Marmara Denizi'ndeki kirliliğin giderek artması, şehrin turizm potansiyelinin azalmasına neden olmuştur. Ancak Marmaraereğlisi'nde bulunan, Perinthos Antik Şehir kazılarının tamamlanması ile deniz turizminde yaşanan kaybın tarih turizminin getireceği artı değerle karşılanması mümkün olabilecektir.

Şehrin, İstanbul-Tekirdağ-Çanakkale yolu üzerinde bulunması hizmet sektörünün geliştirilmesiyle, Marmaraereğlisi İstanbul'dan önce uğranabilecek bir turizm durağı olabilir.
Tekirdağ İlçeleri
Süleymanpaşa - Çorlu - Çerkezköy - Kapaklı - Ergene - Malkara - Saray - Hayrabolu - Şarköy - Muratlı - Marmaraereğlisi

Marmaraereğlisi Mahalleleri
Bahçelievler - Cedit Ali Paşa - Çeşmeli - Dereağzı - Kamaradere - MustafaKemal Paşa - Sultanköy - Türkmenli - Yakuplu - Yeniçiftlik
Marmaraereğlisi Fotoğrafları
Marmaraereğlisi Fotoğraf GalerisiTüm Fotoğraflar