TEKİRDAĞ BELEDİYE MECLİSİ
İlçe CHP AK PARTİ MHP HDP BBP DP SAADET PARTİSİ DSP İP BTP BĞMZ ÖDP TKP MİLLET PARTİSİ HAK-PAR
Süleymanpaşa  46.798 39.078 24.189 1.432 1.045 627 896 0 378 189 0 102 94 101 0
Çorlu  67.919 46.439 14.520 2.970 1.557 0 734 883 406 176 0 266 217 80 90
Çerkezköy  25.597 24.840 8.285 2.068 2.436 161 941 0 63 169 619 31 77 0 43
Kapaklı  22.331 20.597 4.426 909 193 1.316 466 0 41 61 0 25 41 0 0
Ergene  14.262 12.714 6.548 1.157 93 0 161 1.707 53 35 0 23 26 0 0
Malkara  16.303 11.139 8.286 54 143 402 408 0 0 0 0 41 27 0 0
Saray  12.533 8.891 8.904 0 63 879 275 0 128 0 0 27 47 0 0
Hayrabolu  8.955 7.011 6.909 33 0 192 110 0 0 0 0 0 13 0 0
Şarköy  10.577 6.136 2.449 130 66 0 0 195 151 28 0 36 12 0 0
Muratlı  8.389 4.829 2.838 64 130 963 60 545 28 0 0 10 13 0 0
Marmaraereğlisi  6.766 5.852 615 944 71 0 0 303 78 0 0 18 9 0 0
İl Toplamı 240.430 187.526 87.969 9.761 5.797 4.540 4.051 3.633 1.326 658 619 579 576 181 133

 

Tekirdağ - Seçilen Belediye Meclisi Üyeleri
İlçe Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası   İlçe Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası   İlçe Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası
Süleymanpaşa Münür Karaevli CHP 1 Çorlu Erdoğan Demirci CHP 1 Çerkezköy Nedim Yılancı CHP 1
Ali Riza Eti AKP 2 Serkan Ercili AKP 2 Ömer Kılınç AKP 2
Gülferah Güral CHP 3 Ahmet Sarıkurt CHP 3 İmdat Özgör CHP 3
Çiğdem Koncagül AKP 4 Cihan Gaygusuzoğlu CHP 4 Remzi Garip AKP 4
Kamil Günay MHP 5 İbrahim Halil Yerlioğlu AKP 5 Funda Serfiçe CHP 5
Ömer Faruk Küçük CHP 6 Muzaffer Birdal CHP 6 Ali Dönmez AKP 6
Nevzat Bahar AKP 7 Cano Şap AKP 7 Binali Etyemez CHP 7
İlhan İmrak CHP 8 Fatma Gürel CHP 8 Şükrü Dumanlar AKP 8
Meral Özdemir CHP 9 Güner Çetin CHP 9 Enver Bayram CHP 9
İrfan Demir AKP 10 Yalçın Şener AKP 10 Mehmet Soyhan AKP 10
Rüştü Özgün MHP 11 Serhad Çatalkaya CHP 11 Necmettin Çınar CHP 11
Ali Tunç Saygun CHP 12 İskender Coşkun CHP 12 Turgut İleri AKP 12
Berk Öge AKP 13 Mustafa Güçlü AKP 13 Ali Çalışkan CHP 13
Edibe Akçakaya CHP 14 Ayşe Eroğlu CHP 14 Melek Şen AKP 14
Nurettin Değirmenci AKP 15 Mustafa Eryılmaz AKP 15 Serdar Ürkmez CHP 15
Veysel Kaplan CHP 16 Cemal Çiçek CHP 16 Nurettin Yekeler AKP 16
Sabri Çınar MHP 17 Hülya Perin CHP 17 Uğur Erem CHP 17
Şükriye Gündüzler AKP 18 Ateş Akdere AKP 18 Seyithan Caferoğlu AKP 18
Ergün Güleryüz CHP 19 Değer Kara CHP 19 Ali Dede CHP 19
Alpay Kutal CHP 20 Umut Azgüler CHP 20 Ayhan Çitil AKP 20
Sezayi Çetin AKP 21 Kurtuluş Ay AKP 21 Hasan Sakallı MHP 21
Fethiye Filiz Çelik CHP 22 Sevil Aksoy CHP 22 Yüksel Sevil CHP 22
Serpil Nalcıoğlu MHP 23 Bülent Kervancı AKP 23 Dilaver Burak AKP 23
Sabahattin Tirakioğlu AKP 24 Nazmi Aydoğmuş CHP 24 İsa Karaman CHP 24
Gönül Dinçer CHP 25 Osman Öztürk CHP 25 Mustafa Çiftci AKP 25
Abdurrahim Kar AKP 26 Şükrü Erhal AKP 26 Ayfer Dönmez CHP 26
Volkan Berkay Çakır CHP 27 Zarife Atik Geylan CHP 27 Ahmet Çetin AKP 27
Ali Darıcı MHP 28 Alev Türk CHP 28 Taner Bahar CHP 28
Mustafa Özdemir CHP 1 (Kontenjan) Ömer Cebe CHP 1 (Kontenjan) Ensar Sivri CHP 1 (Kontenjan)
Bezar Hülya Karaağaç CHP 2 (Kontenjan) Feray Karagöz CHP 2 (Kontenjan) Nihat Mıstık CHP 2 (Kontenjan)
Deniz Taner CHP 3 (Kontenjan) Hasan Toprak CHP 3 (Kontenjan) Rağbet Erol CHP 3 (Kontenjan)
Kapaklı Sami İkizler CHP 1 Ergene Nuh Nuhoğlu CHP 1 Malkara Cem Özkan CHP 1
Mustafa Çetin AKP 2 Hasan Ergün AKP 2 Orkun Ekrem Yılmaz AKP 2
Bülent Eres CHP 3 Yüksel Baydarlı CHP 3 Volkan Soğancılar CHP 3
Akın Yılmaz AKP 4 Selçuk Gündoğan AKP 4 Şinasi Koltuk MHP 4
Ersin Yavuz CHP 5 Menderes Yıldız CHP 5 Nuri Dinçer CHP 5
İrfan Demir AKP 6 Atilla Sever AKP 6 Uğur Eker AKP 6
Turan Çakan CHP 7 Nazlı Güneş MHP 7 Bahaettin Cömert CHP 7
Sevgi Aksoy AKP 8 Selahattin Arbağ CHP 8 Hikmet Altuğ CHP 8
Mustafa Serat CHP 9 Gülsun Şengül AKP 9 Selma Şentürk AKP 9
Bahtiyar Büyükbüce AKP 10 Hasan Demirkol CHP 10 Mutlu Gürer MHP 10
Muzaffer Yıldıran CHP 11 Muzaffer Ateş AKP 11 Celal Yılmaz CHP 11
Ufuk Bayraktar AKP 12 Merdin Cantaş CHP 12 Ahmet Bedel AKP 12
Nalan Çolak CHP 13 Mülayim Bedir CHP 13 Ersan Tepe CHP 13
İbrahim Aktürk AKP 14 Musa Demirkol AKP 14 Recai Örs CHP 14
Bakser Öztürk CHP 15 Selami Yıldız MHP 15 İbrahim Zilbastı MHP 15
Fatih Önkol AKP 16 Salih Tıknas CHP 16 Cengiz Ergen AKP 16
Erol Özkan CHP 17 Erol Obuz AKP 17 Nuran Başkütük CHP 17
Ender Dubaz CHP 18 Temel Yürük CHP 18 Ahmet Şentürk CHP 18
Salih Bezgin AKP 19 Buket Cevahirci AKP 19 Selma Çolak AKP 19
Kemal Kenar CHP 20 Ali Aydoğdu CHP 20 Mesut Şahin MHP 20
Mahir Aras AKP 21 Erol Yürük AKP 21 Ali İhsan Uslu CHP 21
İlhan Çetinkaya CHP 22 Ekrem Tutan CHP 22 Şaban Sayılır AKP 22
Halil İbrahim Erkan CHP 1 (Kontenjan) Ali Bakır CHP 1 (Kontenjan) Hüseyin Vasfi Güner CHP 1 (Kontenjan)
Adem Sekmen CHP 2 (Kontenjan) Altan Arda CHP 2 (Kontenjan) Hüseyin Simen CHP 2 (Kontenjan)
Yılmaz Saç CHP 3 (Kontenjan) Mustafa Hıdır CHP 3 (Kontenjan) Afşin Turan CHP 3 (Kontenjan)
Saray Nazmi Duygu CHP 1 Hayrabolu Oğuz Çakmak CHP 1 Şarköy Vahit Aslan CHP 1
Mümin Buluş MHP 2 Bülent Can AKP 2 Nafiz Selçuk Güvenilir CHP 2
Gürkan Kesim AKP 3 Şenol Karabey MHP 3 Kemal Türkoğlu AKP 3
Enis Asıl CHP 4 Birol Işıldar CHP 4 Fatma Dindar CHP 4
Bülent Kardeş CHP 5 Mehmet Eren AKP 5 Osman Korkmaz CHP 5
Erdoğan Bağcı MHP 6 Kazım Atalık MHP 6 Nuriye Küçük AKP 6
Ulaş Ağır AKP 7 Hasan Aksu CHP 7 Ramadan Açar CHP 7
Dilaver Perçin CHP 8 Dilek Çeşmeli CHP 8 Ahmet Gürol CHP 8
Serdar Sezen MHP 9 Cengiz İnançlı AKP 9 Engin Sadunoğlu AKP 9
Ertan İnanç AKP 10 Çetin Ezer MHP 10 Rengin Özeş CHP 10
Gürhan Ergen CHP 11 Necdet Hacet CHP 11 Neşet Yavuz CHP 11
Önder Çelik CHP 12 Sedat Dereli AKP 12 Kadem Perçin AKP 12
İlktaç Cevizli MHP 13 Atila Erensayın MHP 13 Mustafa Bağatarhan CHP 13
Ergun Er CHP 1 (Kontenjan) Fatih Ertem CHP 1 (Kontenjan) Hüseyin Akkoç CHP 1 (Kontenjan)
İbrahim Aksoy CHP 2 (Kontenjan) Halil Başaran CHP 2 (Kontenjan) Coşar Gezen CHP 2 (Kontenjan)
Muratlı Salih Dönmez CHP 1 Marmaraereğlisi Mustafa Karaçay CHP 1  
Varol Türel CHP 2 Ersin Çolpan AKP 2
Yasemin Büyükişcan AKP 3 Erol Yılmaz CHP 3
Ali İhsan Onur CHP 4 Mithat Soylu AKP 4
Bekir Altuntaş CHP 5 Enver Er CHP 5
Ahmet Metin Peremeci AKP 6 Murtaza Dede AKP 6
Ömer Güler CHP 7 Fehmi Duman CHP 7
Hakan Öztürk CHP 8 Nejat Güneş AKP 8
Ali Riza Kuş MHP 9 Erkan Yılmaz CHP 9
Necmeddin Akça AKP 10 Hıdır Şanlı CHP 10
Remzi Subaşı CHP 11 Aydın Koç AKP 11
Aysel Altaç CHP 12 Ziyattin Doğan CHP 12
Ahmet Bilir AKP 13 İsmail İleri AKP 13
İsa Kunt CHP 1 (Kontenjan) Doğan Özman CHP 1 (Kontenjan)
Güler Aktaş CHP 2 (Kontenjan) Ümit Kartal CHP 2 (Kontenjan)


Başa Dön

 

 

KIRKLARELİ BELEDİYE MECLİSİ
İlçe Belediye CHP AK PARTİ MHP DP DSP BBP HDP İP SAADET PARTİSİ TKP BĞMZ BTP DYP MİLLET PARTİSİ
Kırklareli Merkez  Kırklareli Merkez  15.035 13.651 10.665 0 358 710 317 191 114 31 303 48 98 35
Kavaklı 1.023 1.321 131 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0
İnece 706 444 395 0 10 0 0 0 7 0 0 0 0 0
Üsküp 719 825 92 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0
Lüleburgaz  Lüleburgaz  33.543 14.637 18.366 386 0 0 464 354 285 72 0 69 0 0
Büyükkarıştıran 1.813 286 67 1.957 0 0 0 0 6 0 0 0 0 0
Ahmetbey 1.697 1.318 101 0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0
Evrensekiz 1.128 85 1.035 0 0 0 0 0 5 0 0 0 0 0
Babaeski  Babaeski  10.713 4.339 2.934 0 0 233 0 0 76 143 0 30 0 0
Alpullu 640 402 732 0 0 0 0 0 8 0 0 0 0 0
Büyükmandıra 1.000 739 232 0 766 0 0 0 14 0 0 0 0 0
Karahalil 705 802 245 0 0 0 0 0 5 0 0 0 0 0
Vize  Vize  2.060 1.629 2.502 2.161 0 0 0 0 41 27 0 4 0 0
Çakıllı 620 84 991 0 3 0 0 0 10 0 0 0 0 0
Kıyıköy 655 619 142 0 0 0 0 0 16 0 0 0 0 0
Pınarhisar  Pınarhisar  2.700 2.065 1.716 50 0 0 0 146 23 11 0 63 0 0
Kaynarca 780 457 173 0 386 0 0 0 7 0 0 0 0 0
Demirköy  Demirköy  268 821 1.186 0 0 0 0 0 40 15 0 5 0 0
İğneada 547 651 220 0 0 0 0 0 13 0 0 0 0 0
Pehlivanköy  Pehlivanköy  263 634 519 0 0 0 0 0 3 3 0 0 0 0
Kofçaz  Kofçaz  258 188 10 0 0 0 0 0 3 4 0 2 0 0
İl Toplamı 76.873 45.997 42.454 4.554 1.523 943 781 691 688 306 303 221 98 35

 

Kırklareli - Seçilen Belediye Meclisi Üyeleri
İlçe Belediye Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası   İlçe Belediye Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası   İlçe Belediye Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası
Kırklareli Merkez Kırklareli Merkez  Adem Sevim CHP 1 Lüleburgaz Lüleburgaz Murat Gerenli CHP 1 Babaeski Babaeski Hasan Ali Eren CHP 1
Mehmet Hilmi Çiler AKP 2 Günsel Solak CHP 2 Faik Namdar CHP 2
Begüm Üğüttüren Güvenç MHP 3 Armağan Ayyıldız MHP 3 Özkan Arbaş CHP 3
Elmas Büyükdere CHP 4 Kemal Pektaş CHP 4 Sadık Fırat Ekşioğulları AKP 4
Murat Bara AKP 5 Fahri Cömert AKP 5 Ertuğrul Kurtpulat CHP 5
Fettah Aygün CHP 6 Zehra Artan CHP 6 Ali İhsan Filiz CHP 6
Hasan Tepeli MHP 7 Bahadır Ahmet Yakut MHP 7 Mustafa Bağrıvatan CHP 7
Ömer Faruk Akkol AKP 8 Cevat Orkun Anık CHP 8 Hayri Tübeler CHP 8
Sedat Bilgiç CHP 9 Rasim Aslan CHP 9 Şükran Özlem Tosunlu AKP 9
İpek Sevim AKP 10 Mehtap İleri AKP 10 Gülten Kaymaz CHP 10
Hüseyin Tahsin Gençay CHP 11 Aybike Erkal MHP 11 Ragıp Berk MHP 11
Mustafa Saatçı MHP 12 Deniz Şahin CHP 12 Aydoğan Özyol CHP 12
Ayvaz Kartal AKP 13 Özgen Yılmaz CHP 13 Sebahattin Nemli CHP 13
Mehmet Fikret Akın CHP 14 Mine Dibek CHP 14 Serda Onat CHP 1 (Kontenjan)
Sevde Yılmaz MHP 15 Meliha Gemicioğlu MHP 15 Makbule Önen CHP 2 (Kontenjan)
Fırat Karabeyoğlu AKP 16 Şeref Dinçer CHP 16 Karahalil  Nazmi Durdabak AKP 1
Koray Çelikkanat CHP 17 Bahri Yılmaz AKP 17 Hayrettin Yılmaz CHP 2
Cüneyt Demir CHP 18 Erol Özgür CHP 18 Yusuf Yaşa AKP 3
Halil Kahraman AKP 19 Mustafa Kalecik MHP 19 Reyhan Sayan CHP 4
Kanber Üzer MHP 20 Songül Abatay CHP 20 Emin Yavuz AKP 5
Cengiz Bağıran CHP 21 Fuat Baldırlı CHP 21 Mehmet Üstünel CHP 6
İsmail Mutafoğlu AKP 22 Ali Midi AKP 22 Erol Tuncak AKP 7
Bora Zengin CHP 1 (Kontenjan) Akın Çetinbaş MHP 23 Salih Yılmaz CHP 8
Aysen Kösegil CHP 2 (Kontenjan) Darcan Yılmazoğlu CHP 24 Hayrettin Birsin AKP 1 (Kontenjan)
Mustafa Özbay CHP 3 (Kontenjan) Tarkan Çakır CHP 25 Büyükmandıra  Ali Mehmet Gizer CHP 1
Üsküp  Necati Çambel AKP 1 Burhan Keskinoğlu CHP 26 İsmail Bölgen DSP 2
Mümin Uygul CHP 2 Enver Özgür MHP 27 Mustafa Güldiken AKP 3
Nihat Baz AKP 3 Murat Gerdeme CHP 28 Yusuf Can CHP 4
Erdinç Oran CHP 4 Şehbender Öztürk CHP 1 (Kontenjan) Arkın Esen DSP 5
Adnan Balcı AKP 5 Kevser Özkan CHP 2 (Kontenjan) Alaattin Burak Doğan CHP 6
Halil Bahçıvan CHP 6 İsmail Yurdatapan CHP 3 (Kontenjan) Muhammet Gürler AKP 7
Bayram Basın AKP 7 Evrensekiz  Esat Duymuş CHP 1 Tufan Sezer CHP 8
Yakup Tıraşçı CHP 8 Hüseyin Aktaş MHP 2 Ahmet Alat CHP 1 (Kontenjan)
Mehmet Kalço AKP 1 (Kontenjan) Halil Demiral CHP 3 Alpullu  Ahmet Çetinel MHP 1
İnece  Ziya Türegün CHP 1 Bahattin Korkmaz MHP 4 Mehmet Eroğlu CHP 2
Sadık Ay AKP 2 Basri Ersöz CHP 5 Mihriye Özçetin MHP 3
Ali Köken CHP 3 Erdal Ay MHP 6 Osman Dal CHP 4
Sezer Başoğul MHP 4 Nasuh Özbay CHP 7 İbrahim Öz AKP 5
Osman Gökçen CHP 5 Mustafa Zengin MHP 8 Mustafa Akın MHP 6
Eyyüp Onay AKP 6 Halit Karaağaç CHP 1 (Kontenjan) Saliha Kabal CHP 7
Beyyamin Kama CHP 7 Ahmetbey  Öznur Divrik CHP 1 Aytaç Şanlı MHP 8
Yamen Canbulat MHP 8 Akgün Özten AKP 2 Burhan Muti MHP 1 (Kontenjan)
Ali Elmacı CHP 1 (Kontenjan) Osman Sayar CHP 3 Demirköy Demirköy Fatma Yürük MHP 1
Kavaklı  Bekir Övdür AKP 1 Emel Sağlam AKP 4 Hamdi Gülsoy AKP 2
Erkan Saçar CHP 2 Kasım Kuşcu CHP 5 Muammer Patan MHP 3
Mecit Göntürk AKP 3 Yasin Umut CHP 6 Turgut Okkerman MHP 4
Sadettin Yalım CHP 4 Tahsin Çavuşoğlu AKP 7 Zeki Demir AKP 5
Erdoğan Atam AKP 5 Mesut Çıkırıkçı CHP 8 Yaşar Karakaş MHP 6
Serdal Çakar AKP 6 Ekrem Okur CHP 1 (Kontenjan) Gökay Döğer AKP 7
Şaban Bağcı CHP 7 Büyükkarıştıran  Fariz Demir DP 1 Yüksel Cak MHP 8
Erdoğan Mutluer AKP 8 Ergun Yılmaz CHP 2 Saffet Yılmaz MHP 1 (Kontenjan)
Nejdet Pulat AKP 1 (Kontenjan) Müslüm Otu DP 3 İğneada Yusuf Ercan AKP 1
Vize Vize Aynur Özbirge MHP 1 Salih Çam CHP 4 Aysel Gündüz CHP 2
Raşit Andıç DP 2 Şerif Çolak DP 5 Nazım Ateş AKP 3
Oğuz Kan CHP 3 Habib Çalışkan CHP 6 Nevzat Koyuncu CHP 4
Mücahit Ömer Toygar MHP 4 Hasan Çalışkan DP 7 Bülent Sakarya AKP 5
Ümit Kabaklar AKP 5 Ömür İşbilir CHP 8 Hasan Aydın CHP 6
Serhan Top DP 6 Beytullah Darcan DP 1 (Kontenjan) Nihat Çermen AKP 7
Maksut Ürek CHP 7 Pınarhisar Pınarhisar Atila Vural CHP 1 Abdurahman Gündüz AKP 8
Feyzettin Karasu MHP 8 Hasan Ateş AKP 2 Müjgan Turak AKP 1 (Kontenjan)
Can Demirkesen DP 9 Mesut Günözen MHP 3 Pehlivanköy Pehlivanköy Mehmet Nuri Güleryüz AKP 1
Ahmet Çetiner MHP 10 Samet Eser CHP 4 Yüksel Seven MHP 2
Hüseyin Yavuz Tezcan MHP 1 (Kontenjan) Burcu Dinçer Gürbüz AKP 5 Yusuf Erkan AKP 3
Kıyıköy Gültekin Sezgin CHP 1 Levent İlksen CHP 6 Ahmet Muhammet Dönmez MHP 4
Bayram Ali Demir AKP 2 İpek Çeken MHP 7 Fikri Yurtseven AKP 5
Mehmet Genç CHP 3 Temel Ürek CHP 8 Mehmet Kılıç MHP 6
Necmettin Dan AKP 4 Ersan Şahin AKP 9 Hüseyin Topgül AKP 7
Ayhan Yatkın CHP 5 Ayşe Cansever CHP 10 Cevat Öncü CHP 8
Aydoğan Elbasan AKP 6 Ömürlü Dinçer CHP 1 (Kontenjan) Şamil Kaptanbaşı AKP 1 (Kontenjan)
İlhan Öztürk CHP 7 Kaynarca İsmail Uçan CHP 1 Kofçaz Kofçaz İskender Sert CHP 1
Hüseyin Koç AKP 8 Burhanettin Egin CHP 2 Özgür Kabataş AKP 2
Şaban Turan CHP 1 (Kontenjan) Celalettin Göçmen AKP 3 Aziz Kartal CHP 3
Çakıllı Tamer Dündar MHP 1 Ahmet Çiçekbilek DSP 4 Zeki Çetintaş AKP 4
Erdem Taşpınar CHP 2 Hakan Variş CHP 5 Naci Kökçü CHP 5
Mustafa Başaran MHP 3 Ali Akkır CHP 6 Mehmet Kocaman CHP 6
Enver Yener MHP 4 Nazlı Çürük AKP 7 Zahit Ördekçi AKP 7
Serkan Sever CHP 5 Aytaç Yurtöven CHP 8 Şaban Fermancı CHP 8
Ramadan Şensöz MHP 6 Recep Dursun CHP 1 (Kontenjan) Yakup Kartal CHP 1 (Kontenjan)
Zafer Kardeş MHP 7    
Cevdet Yurddaş CHP 8
Ahmet Şahin MHP 1 (Kontenjan)


Başa Dön

 

 

EDİRNE BELEDİYE MECLİSİ
İlçe Belediye CHP AK PARTİ MHP DSP SAADET PARTİSİ HDP BBP İP DP TKP BTP HEPAR DYP
Edirne Merkez  Edirne Merkez  35.200 27.058 18.171 8.876 2.185 1.118 297 268 270 171 112 0 106
Keşan  Keşan 17.809 12.599 5.607 0 348 154 94 135 0 55 36 0 0
Beğendik 966 960 297 0 0 0 3 0 23 0 0 0 0
Yenimuhacir 916 557 54 0 0 0 6 0 0 0 0 0 0
Uzunköprü  Uzunköprü 13.355 7.440 4.343 0 293 0 83 78 0 17 49 162 0
Kırcasalih 687 608 585 567 12 0 0 0 0 0 0 0 0
İpsala  İpsala 1.330 1.914 417 1.544 84 0 10 6 0 7 8 0 0
Esetçe 798 671 110 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0
Yenikarpuzlu 700 955 566 0 0 0 8 0 0 0 0 0 0
Havsa  Havsa 2.860 1.624 1.028 0 160 0 20 9 0 7 19 0 0
Meriç  Meriç 817 792 134 0 23 0 5 3 0 1 7 0 0
Küplü 612 719 207 448 17 0 0 0 0 0 0 0 0
Subaşı 449 432 387 0 23 0 0 0 171 0 0 0 0
Enez  Enez 1.134 1.083 210 0 16 131 7 1 0 3 0 0 0
Süloğlu  Süloğlu 822 483 570 0 4 0 8 2 0 0 1 0 0
Lalapaşa  Lalapaşa 144 379 462 0 2 0 4 1 0 0 0 0 0
İl Toplamı 78.599 58.274 33.148 11.435 3.167 1.403 548 503 464 261 232 162 106

 

Edirne - Seçilen Belediye Meclisi Üyeleri
İlçe Belediye Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası   İlçe Belediye Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası   İlçe Belediye Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası
Edirne Merkez Edirne Merkez Mahmut Keskin CHP 1 Keşan Keşan Ferudun Tümer CHP 1 Uzunköprü Uzunköprü Ali İhsan Sarı CHP 1
Turgut Terzi AKP 2 Tolga Saltık AKP 2 Sevinç Karamolla CHP 2
Çiğdem Gegeoğlu CHP 3 Ercan Ersoylu CHP 3 Sabri Şimşek AKP 3
Melek Yürük AKP 4 Mitat Beyazoğlu CHP 4 Necmettin Akın CHP 4
Ahmet Karagülle MHP 5 Mehmet Demirci AKP 5 Özcan Atak CHP 5
Türker Altıerler CHP 6 Harun Komanlı CHP 6 Zafer Kanlı AKP 6
Aydın Koruyan CHP 7 Tarık Uysal AKP 7 Zeliha Tokatlı CHP 7
Mehmet Özülkü AKP 8 Yılmaz Başol CHP 8 Muharrem Özgen CHP 8
Semih Çınar CHP 9 Nurgül Yıldırım CHP 9 Şahin Şengül MHP 9
Hakan Dağdeviren AKP 10 Mustafa Serbes AKP 10 Azbiye Ataş AKP 10
Ezgi Yetkiner MHP 11 Ender Mağden CHP 11 Osman Akgün CHP 11
Hasan Yürek CHP 12 Süleyman Eren MHP 12 Hacer Doğrugüven CHP 12
Hakan Giyik CHP 13 Murat Arhatır AKP 13 Özcan Debreli AKP 13
İsmail Arda AKP 14 Şeref Uvacıklı CHP 14 Recep Güzel CHP 1 (Kontenjan)
Aytaç Dilci CHP 15 Cengizhan Aktan CHP 15 Ahmet Aksoy CHP 2 (Kontenjan)
Nahide Demir AKP 16 Mehtap Perçin AKP 16 Kırcasalih Yücel Dülger CHP 1
Nevzat Gürkaynak MHP 17 Salim Şevik CHP 17 Yalçın Özkan AKP 2
Ali Yazıcı CHP 18 Neval Karaatlı CHP 18 Salih Ertaş MHP 3
Erkan Makas CHP 19 Yılmaz Değer AKP 19 Ethem Serez DSP 4
Şenol Ekşi AKP 20 Bayram Şeker CHP 20 Şenol Özdemirel CHP 5
Savaş Üner CHP 21 Talat Yayagaç AKP 21 Erol Ertaş AKP 6
Sevda Nur Kurban AKP 22 Ahmet Çinku CHP 22 Yusuf İzmir MHP 7
Ercan Biçer MHP 23 Nilüfer Erk Oğuz CHP 1 (Kontenjan) İlhami Marangoz DSP 8
Selçuk Çakır CHP 24 Yeşim Selimoğlu CHP 2 (Kontenjan) Ersoy Sert CHP 1 (Kontenjan)
Serdar Yalçıner CHP 25 İbrahim Dinç CHP 3 (Kontenjan) Meriç Meriç Kutlay Doğramacı CHP 1
Tamer Karadağ AKP 26 Yenimuhacir Erol Alabak CHP 1 Göker Eren AKP 2
Refik Şahin CHP 27 Ulvi Saylak AKP 2 Hasan Berk CHP 3
İsmail Yıldız AKP 28 Mehmet Güner CHP 3 Mustafa Fidan AKP 4
Suhat Polat CHP 1 (Kontenjan) Ahmet Oğuz CHP 4 Birsen Sarı CHP 5
Mehmet Özçuhacı CHP 2 (Kontenjan) İbrahim Dinç AKP 5 Nazmiye Kara AKP 6
Serkan Liznak CHP 3 (Kontenjan) Ali Altınay CHP 6 Mecit Meriç CHP 7
İpsala İpsala Nuri Kavakkorulu AKP 1 Sebahatdin Girgin CHP 7 Arif Sünter AKP 8
Tarık Kalpakoğlu DSP 2 Erol Balkan AKP 8 Hasan Somer CHP 1 (Kontenjan)
Halil Zekai Temizcan CHP 3 Özgür Engin CHP 1 (Kontenjan) Subaşı Ali Arıkan CHP 1
Suat Batı AKP 4 Beğendik Cevdet Bozdoğan CHP 1 Mehmet Arabacı AKP 2
Abdullah Naci Ünsal DSP 5 Ekrem Necanlı AKP 2 Ali Görmen MHP 3
Yusuf İder AKP 6 Benhür Eser CHP 3 Kenan Akan CHP 4
Gürel Kale CHP 7 Hakan Donuklar AKP 4 Mehmet İbrahim Tüfekçi AKP 5
Ekrem Eğe AKP 8 Nebi Kasap CHP 5 Hasan Akdoğan MHP 6
Kerim Bayraktar AKP 1 (Kontenjan) Murat Gül AKP 6 Hilmi Sevinsel CHP 7
Yenikarpuzlu İbrahim Bayraktar AKP 1 Necmi Bücük CHP 7 Adnan Alpay AKP 8
Ayşe Işılay CHP 2 Celil Gümülcineli AKP 8 İbrahim Esen CHP 1 (Kontenjan)
Aytaç Güler AKP 3 Yaşar Yergök CHP 1 (Kontenjan) Küplü Önder Sınmaz AKP 1
Ahmet Köprü MHP 4 Havsa Havsa Necmettin Fidan CHP 1 Cemal Canatan CHP 2
Naim Kırmızılı AKP 5 Numan Şen CHP 2 İlhan Bildik AKP 3
İbrahim Atalay CHP 6 Ahmet Uzun AKP 3 Mecit Uygun DSP 4
Seçkin Çakmak AKP 7 Remzi Karlatlı CHP 4 Ahmet Döldöş CHP 5
Fehim Yavuz MHP 8 Mesut Öztürk CHP 5 İsmail Yüksel AKP 6
Remzi Belli AKP 1 (Kontenjan) Haluk Savaştürk AKP 6 İsmail Gözen CHP 7
Esetçe Halil İbrahim Adıgüzel CHP 1 Ahmet Tufan Baş CHP 7 Muammer Barış AKP 8
Mustafa Meriç AKP 2 İbrahim Domurcuk MHP 8 Mustafa Can AKP 1 (Kontenjan)
Hasan Yüksel CHP 3 Melahat Erhan CHP 1 (Kontenjan) Süloğlu Süloğlu Şezayi Manaf CHP 1
Hamza Gültan AKP 4 Enez Enez Ümit Kurt CHP 1 Pervin Gözpınar MHP 2
Şaban Akıncı CHP 5 Eyüp Soydemir AKP 2 Nazan Şen CHP 3
Mehmet Şenal AKP 6 Kamurran Çelik CHP 3 Halil Çevirgen AKP 4
İbrahim Serin CHP 7 Derya Pınarcı AKP 4 İrfan Ürker CHP 5
Hasan Erkenci AKP 8 Veli Demircan CHP 5 Kemal Güden MHP 6
Recep Şimşir CHP 1 (Kontenjan) Erdal Çelik AKP 6 Ertan Alada CHP 7
Lalapaşa Lalapaşa Cüneyt Acar MHP 1 Esin Savaş CHP 7 Abbaz Turan AKP 8
Aydın Akın AKP 2 Alaattin Köseler AKP 8 Mehmet Emin Karaca CHP 1 (Kontenjan)
Mehmet Karaağaç MHP 3 Özkan Günenç CHP 1 (Kontenjan)  
Mehmet Yayla AKP 4  
Yılmaz Haydar MHP 5
Kazim Çilingir AKP 6
Bayram Gül MHP 7
Şevki Taşdelen MHP 8
Müstecep Çapkur MHP 1 (Kontenjan)


Başa Dön

 

 

ÇANAKKALE BELEDİYE MECLİSİ
İlçe Belediye CHP MHP AK PARTİ İP SAADET PARTİSİ BTP TKP
Gelibolu  Gelibolu  8.134 6.184 2.798 172 59 22 27
Kavakköy 403 0 155 0 0 0 0
Evreşe 635 0 861 0 0 0 0
Eceabat  Eceabat  1.337 1.374 1.145 0 13 14 6

 

Çanakkale - Seçilen Belediye Meclisi Üyeleri
İlçe Belediye Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası   İlçe Belediye Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası
Gelibolu Gelibolu Zafer Mete CHP 1 Gelibolu Kavakköy Hüsnü Kazan CHP 1
Feyzullah Ayyıldız MHP 2 Erhan Akyel CHP 2
Hakan Öztürk CHP 3 Nail Cambaz CHP 3
Nezahat Uğraş MHP 4 Fedai Başarı AKP 4
Gülüzar Durgunoğlu CHP 5 Nail Fiden CHP 5
Mustafa Çoban CHP 6 Murat As CHP 6
Serkan Gelmez MHP 7 Ufuk Çifci CHP 7
Ali Riza Sayın CHP 8 Hüsnü Derya AKP 8
Ayhan Öztürk MHP 9 Aydın Bayer CHP 1 (Kontenjan)
Deniz Cankara CHP 10 Eceabat Eceabat Erol Dürmüş MHP 1
İbrahim Erdoğan AKP 11 Timur Koşal CHP 2
Özkan Sürer CHP 12 Recep Tutucu AKP 3
Ahmet Sezgin MHP 13 Remziye Güven MHP 4
Arif Taş CHP 1 (Kontenjan) Metin Övün CHP 5
Kemal Tarım CHP 2 (Kontenjan) Ayla Varlık AKP 6
Evreşe Remzi Türe AKP 1 Nail Bahşi MHP 7
Refik Yorulmaz CHP 2 Semih Coşkun İdin CHP 8
Alp Çolak AKP 3 Zafer Kodak MHP 1 (Kontenjan)
Sezgin Salkına CHP 4  
Selahattin Altın AKP 5
Eşref Sertkaya AKP 6
Sezgin Taşocak CHP 7
İbrahim Gürsoy AKP 8
Murat Kuru AKP 1 (Kontenjan)


Başa Dön

 

 

İSTANBUL BELEDİYE MECLİSİ
İlçe CHP AK PARTİ MHP HDP SAADET PARTİSİ BBP DP İP HEPAR BTP DSP HAK-PAR ÖDP TKP MİLLET PARTİSİ BĞMZ
Silivri  43.483 37.890 5.666 3.201 746 716 284 179 139 181 194 134 131 32 30 0
Çatalca  19.178 15.761 7.145 430 424 96 112 130 103 59 41 44 21 31 0 11

 

İstanbul - Seçilen Belediye Meclisi Üyeleri
İlçe Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası   İlçe Adı Soyadı Partisi Seçilme Sırası
Silivri Saadet Gencoğlu CHP 1 Çatalca Süleyman Kolcuoğlu CHP 1
Rıfat Kutlu AKP 2 Hüseyin Kahya AKP 2
Mümün Koçoğlu CHP 3 Belgin Tezer CHP 3
Tamer Şişman AKP 4 Mesut Üner AKP 4
Melih Yıldız CHP 5 Erhan Güzel CHP 5
Filiz Güler AKP 6 Hasan Gökçe AKP 6
İbrahim Çeşmecioğlu CHP 7 Süleyman Oğuz Seçilmiş CHP 7
Mustafa Saral AKP 8 Tuncay Altun CHP 8
Semih Ayeş CHP 9 Tuba Geçmez AKP 9
Mutlu Bozoğlu AKP 10 Meral Aydoğan MHP 10
Ünal Doğrul CHP 11 Metin Sezer CHP 11
Bora Balcıoğlu CHP 12 Ömer Engin AKP 12
Osman Umuç AKP 13 Filiz Öder CHP 13
Devrim Uzun CHP 14 Celalettin Sonkaya AKP 14
Lütfü Vardar AKP 15 Cavit Eteke CHP 15
Hakan Sefa CHP 16 Ridvan Hacet CHP 16
Tuğba Alkaya AKP 17 İbrahim Caner Temel AKP 17
Arzu Yalçınkaya CHP 18 Halil Muharrem Gök CHP 18
Metin Kaya AKP 19 Özlem Coşkun AKP 19
Mehmet Bulut CHP 20 Ayhan Satılmış Yıldırım MHP 20
Mustafa Zorlu AKP 21 Remziye Arslanca CHP 21
Figen Yıldız CHP 22 Ersin Taşkın AKP 22
Cengiz Aksu CHP 23 Ufuk Akın CHP 1 (Kontenjan)
Yusuf Köroğlu AKP 24 Cengiz Aydın CHP 2 (Kontenjan)
Zafer Bıyıklı CHP 25 Ayhan Tutun CHP 3 (Kontenjan)
Mustafa Türker AKP 26  
Ali Vural CHP 27
Harun Tüfekçi AKP 28
Doruk Bulut CHP 1 (Kontenjan)
Süheyl Kırkıcı CHP 2 (Kontenjan)
Fevzi Arslan CHP 3 (Kontenjan)


Başa Dön



Parti sıralamaları, seçim bölgesinden alınan toplam oy sayılarına göre yapılmıştır.

Bilgiler Türkiye İstatistik Kurumu'ndan alınmış olup 30 Mart 2014 Belediye Meclisi Seçimi sonuçları verilerinden oluşmaktadır.