İletişim-resmi

İletişim

Adres:
Balkan Yerleşkesi
Merkez
Edirne
e-Posta:
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Telefon:
0 (284) 235 78 85
Faks:
0 (284) 235 77 87

Ek Bilgi

Ek Bilgi:
Yüksekokul Yükseköğretim Kurulunun 24 Kasım 1987 tarihli toplantısında alınan kararla kurulması ve Edirne Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Anestezi,Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Laboratuvar, Hemşirelik programlarının Okul bünyesine aktarılması ve Sağlık Programlarına bağlı olarak Radyoloji, Odyometri, Protez ve Ortez programlarının açılması maddesi uyarınca uygun görülmesi üzerine 1988 yılında eğitim – öğretime başlamıştır. 1990-1991 eğitim-öğretim yılında da Ebelik programı açılarak öğrenci almıştır. 1997 yılından itibaren Hemşirelik ve Ebelik programları Edirne Sağlık Yüksekokuluna devredilmiştir.

Yüksekokul Sağlık Programları bölümünde açılan Radyoloji, Anestezi, Odyometri, Protez-Ortez, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ve Tıbbi Laboratuvar Programlarının amacı sağlık hizmetlerinin daha iyiye götürülmesi amacına yönelik ara kademe insan gücü (Sağlık Teknikeri) yetiştirerek ülkemizin yardımcı sağlık elemanı ihtiyacını karşılamaktır. Protez – Ortez Atölyesinde çeşitli nedenlerle bozuklukları olan hastalara günlük yaşamlarını devam ettirebilmelerini kolaylaştıran yardımcı cihazlar yapılabilmektedir
Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.