Hayrabolu Devlet HastanesiHayrabolu Devlet Hastanesi ilçesinde sağlık hizmetleri 1923 yılına kadar sağlık kurumu olarak 5 yataklı Özel İdare Dispanseri ve Hüküme tabipliği vardı. 1955 yılında 10 yataklı Sağlık Merkezi açıldı. 1983 yılında sağlık hizmetlerinin sosyalleştirilmesinden sonra, Hükümet Tabibliği Sağlık Ocağına dönüştürülmüştür.

Hayrabolu Devlet HastanesiÇerkezmüsellim , Dambaslar, Susuzmüselim Sağlık Ocakları 1983, Lahana ve Şalgamlı Sağlık Ocakları 1994 yılında faaliyete geçmiştir. Hayrabolu Devlet Hastanesi Verem Savaş Dispanseri 1967 yılında açıldı. Hayrabolu Devlet Hastanesi'da Verem Savaş Dispanseri Merkez Günebakan Aile Sağlığı Merkezi ile beraber aynı binada hizmet vermektedirler.

Hayrabolu Devlet HastanesiHayrabolu Devlet Hastanesi Devlet Hastanesi 2016 yılında 30 yataklı devlet hastanesi olarak temeli atılmış olup inşaat 2018 yılında tamamlanarak faaliyete açılmıştır. Hastane 16804 m2'lik alan üzerine 30 yataklı olarak hizmet vermektedir. Hastane 4 katlı olup bodrum, zemin ve 2 kattan oluşan poliklinik, servis ve idari bölümlerle hizmet vermektedir.

Hayrabolu Devlet HastanesiGeniş bir bahçe alanına sahip olup, bahçede ağaçlandırma yapılmıştır. Bir araç girişi, bir acil girişi ve ayrı olarak zemin kat girişi (morg) bulunmaktadır. Ulaşımı kolay şehir merkezi dışındadır. İlçe jandarma ve Hasan Yılmaz Kurt İlköğretim okuluna yakın mesafededir. Mevcut personel sayısı atamalar ile değişmekte, 2 Dahiliye uzmanı, Çocuk Hastalıkları Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Kadın Doğum Uzmanı, Diş hekimi, Prastisyen Hekimler, eczacı, ebe, hemşire, sağlık memuru, laboratuvar teknisyeni, röntgen teknisyeni, veri hazırlama hizmeti, şöför, tıbbi sekreter ve temizlik personeli bulunmaktadır.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.