Çorlu Devlet Hastanesi

Devlet hastanesi29 Ekim 1963 tarihinde 50 yataklı Doğum ve Çocuk Bakımevi olarak hizmete açılmış, 1965 yılında Devlet Hastanesi haline getirilmiştir. 1997 yılına kadar 100 yatak kapasitesi ile hizmet verirken, 2008 tarihi itibariyle 300 yatağa çıkarılmıştır.

Mevcut binalar fiziki mekan itibariyle yetersiz duruma geldiğinden 2012 itibariyle Zafer mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı üzerindeki yeni yerine taşınmıştır. 2017 yılı itibariyle yatak kapasitesi 500'e çıkarılmıştır.

669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında eski Çorlu Asker Hastanesi, devlet hastanesi bünyesine 100 yatak kapasitesiyle Münür Alkan ek binası olarak devredilmiştir.

Devlet hastanesi Devlet hastanesi Devlet hastanesi

Reyap Hastanesi

Reyap hastanesiReyap Hastanesi Çorlu insan sağlığını korumak, sürdürmek, geliştirmek ya da yeniden kazandırmak amacıyla 28 branşta toplam 52 hekim ve sayısı 400'ü aşan sağlık, teknik ve idari personeliyle ayakta ve yatarak tedavinin yanı sıra 24 saat Acil Servis ve Ambulans hizmetleriyle sağlık hizmeti vermek üzere 03 Ocak 2011 tarihinde kapılarını açmıştır.

Reyap Hastanesi Çorlu özellikle Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Genel ve Laparoskopik Cerrahi, Endovasküler Girişim, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı (Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi) ile toplam 28 branşta, Tüp Bebek Ünitesi (ÜYTE-IVF), Medikal Estetik Ünitesi, Erişkin ve Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri ile yalnızca İstanbul ve Tekirdağ illerine değil, diğer illere de hizmet vermektedir.

Reyap Hastanesi Çorlu 2013 yılı Kasım ayında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan ‘'Hastane Hizmet Kalite Standartları'' Değerlendirmesinde 97 Puan almıştır. "Özel Hastaneler ile Vakıf Üniversite Hastanelerinin Puanlandırılmasına Dair Yönerge" kapsamında 2012 yılı Aralık ayında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Türkiye genelinde 495 hastanede yapılan değerlendirmede, Özel Reyap Hastanesine 'A Grubu Hastane' statüsü verilmiştir.

Reyap hastanesiReyap Hastanesi Çorlu olarak 2011 yılında başlayan sürdürülebilir sağlık hizmeti sunma gayretinde geldiği aşama Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan bu değerlendirmelerle tescil edilmiştir.

Reyap Hastanesi Çorlu' da tüm ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri ve doğumhaneler, HEPA filtre sistemi ile filtre edilmektedir, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) ile tam otomasyon sağlanmıştır, hastanenin tüm hizmet alanlarında laboratuar numuneleri, hasta belgeleri hızlı ve güvenli bir şekilde pnömatik tüp taşıma sistemiyle taşınmaktadır, ana enerji kesilmesi durumunda jeneratör grubu otomatik olarak devreye girmektedir, tüm bina yangına karşı merkezi basınçlı su sistemi ve duman dedektörleri ile donatılmıştır, hasta başı hemşire çağırma zilleri, merkezi gaz sistemi (oksijen, evakuasyon) ve merkezi televizyon sistemi mevcuttur.

Hastanede yemek, temizlik, güvenlik, görüntüleme ve tıbbi sekreterlik hizmetleri kendi bünyesinde karşılanmaktadır.

Reyap hastanesi Reyap hastanesi Reyap hastanesi Reyap hastanesi Reyap hastanesi

Vatan Hastanesi

Vatan hastanesiÖnce İnsan” felsefesiyle 1981 yılından bu yana "Sağlıklı yaşamak, sağlık hizmetlerinden eşit derecede faydalanmak herkesin en temel hakkıdır" anlayışı ile tüm hastalara eşit ve en üst seviyede sağlık hizmeti sunmaya gayret sarf etmektedir.

Trakya'nın ilk özel sağlık kurumu olarak, iş ahlakı, dürüstlük ve şefkat ile tedavi ilkelerinden şaşmadan toplum sağlığına katkıda bulunmaktadır. 1981 yılında 2.500 m2 kapalı alanda, 29 yatak kapasitesi ve 14 hekim kadrosu ile hizmet vererek başlayan sağlık hizmet sunumu, 2014 yılının sonunda yeni hizmet binasının bitmesi ile birlikte bugün 12.000 m2 kapalı alanda, 140 Yatak kapasitesi ile sürdürmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu, ( Devredilen SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur ) Özel Sigorta Şirketi, Banka ve anlaşmalı olduğu fabrika mensuplarına tüm branşlarda sağlık hizmeti sunumuna devam etmektedir.

Vatan hastanesi Vatan hastanesi Vatan hastanesi Vatan hastanesi

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.