Gölbaşı Piknik AlanıÇorlu ilçesinin tarih öncesi ve tarih çağlarına ait dönemleri incelendiğinde önemli bazı tarih eserlerinin bulunmasına rağmen kültür-tabiat ve tarih varlık ve eserlerinin pek fazla olmadığı görülmektedir.

İlçe D-100 İstanbul-Edirne Avrupa yolunun üzerinde olması ve yine İstanbul-Avrupa Tren yolunun hemen yanından geçmesi, Çorlu Sivil Havaalanın açılması kısacası transitler geçiş noktasında olması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri sayılabilir. Ayrıca ilçede sanayinin son derece ileri bir noktada olması bu hareketliliği önemli derecede arttırmıştır.

Gölbaşı Piknik AlanıÇorlu'da her yıl Ağustos ayının ikinci haftasında Çorlu Kültür ve Sanat Festivali (Toplu sünnet şöleni, Kent Fuarı ve Festivali), Eylül ayının 2. haftasında Trakya Tarım Fuarı düzenlenmektedir.

Mesire yerlerinden en önemlisi Çorlu Orman Korusu olup İstanbul-Edirne (D-100) karayolu üzerinde olup Çorlu ilçe merkezine 8 km uzaklıktadır.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.