ULAŞIM

Vize 3 ayrı yönden kara ulaşımına açıktır.

1-Vize –Pınarhisar Karayolu (D020-03): Vize Pınarhisar’a 23 km., Kırklareli’ne 56 km. uzaklıkta olup ulaşım asfalt yol ile sağlanmaktadır.

2-Vize-Saray-Çerkezköy-İstanbul (D020-03-TEM): Yol hareketli ve önemli bir güzergahtır. Vize Saray’a 20, Çerkezköy’e 40, İstanbul’a 140 km. mesafededir.

3-Vize–Ahmetbey-Evrensekiz-L.Burgaz veya Ahmetbey-Sakızköy-L.Burgaz Karayolu: Bu yol Vize’yi Lüleburgaz, Çorlu ve Tekirdağ’a bağlamaktadır. Bu güzergahtan Sakızköy üzerinden Vize, L.Burgaz’a 46 km. mesafededir.

POSTA, TELEFON, ELEKTRİK HİZMETLERİ

İlçe merkezinde mevcut santralden 4.212 abone yararlanmaktadır. Köylerde ise 13 santral mevcut olup 9.825 aboneye hizmet verilmektedir. Çakıllı Kasabasında 1 şube olup 1 dağıtıcı ile hizmet verilmektedir. Kıyıköy Beldesi ise posta ve telefon hizmetleri yönünden Saray İlçesine bağlıdır. Ayrıca PTT Merkez Müdürlüğü Pınarhisar İlçesinin tüm köylerinin posta dağıtımını yürütmektedir. Köylerde haberleşme ve ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Her köyde otomatik telefon hattı bulunmaktadır.

Vize merkez kasaba ve köylerinin tamamında elektrik mevcuttur. Ancak standartlara uygun olmayan elektrik şebekesi nedeniyle rüzgarlı günlerde yer yer elektrik kesintisi olmaktadır. Özellikle kış aylarında yağışlı ve rüzgarlı günlerde baş gösteren elektrik kesintileri elektrikli ev aletlerine büyük zarar vermekte olup ısınma açısından kaloriferli binaların kalorifer sistemlerinin çalışması açısından büyük problemler doğurmaktadır.

İçme suyu konusunda ilçe merkezi, Hasbuğa-Doğanca başta olmak üzere bilhassa yaz aylarında su sıkıntısı çekmektedir. Hali hazırda Vize Belediyesi ilçe merkezinde çekilen su sıkıntısını gidermek amacıyla ilgili olarak ciddi bir proje araştırması yapmakta, konu sürekli güncelliğini korumaktadır. Köylerin genelinde kapalı su şebekesi bulunmamaktadır.


Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.
Daha fazla bilgi Kapat