Plajlar

Yalıköy

Uzun bir sahili vardır. Dağların etekleri denize doğdu indiğinden kayalaşma oluşmuş, zamanla bu kayalar denizin etkisi ile içlere doğru oyulduğundan geniş mağaralar meydana getirmiştir. Sahilin arkası orman olup, muhteşem bir görüntüye sahiptir.

Çilingoz

Binkılıç Mahallesi’ne 17 km mesafedeki, Karadeniz’e sahili olan bu koy inanılmaz bir doğa harikasıdır. Deniz, akarsu ve ormanın buluştuğu Çilingoz, son zamanlarda turistlerce yoğun ilgi görmekte olup, çadır yerleri sayesinde konaklama ihtiyacına da cevap vermektedir.

Evcik

Evcik Plajı, Karadeniz’e sahili olan Karacaköy Mahallesi’ne bağlı plajdır. Yaz aylarında günübirlik turizmde önemli bir yere sahip olan Evcik Plajı hafta sonları birçok misafirini bir arada ağırlamaktadır. Yeşil orman ve tarih kokan yoldan gelinen Evcik Plajı’nda tertemiz deniz ve tamamıyla kum olan uçsuz bucaksız sahil hafta sonları için ideal bir turizm merkezidir.

Ormanlı

Ormanlı Köyü’nün arka tarafında yer alan sahil çok ilgi çekmemesine rağmen orman ile birlikte güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca sahilin arka tarafında kalan yükseltide yamaç paraşütüne adım atmak ve bu zevkli sporu gerçekleştirmek için ideal bir yer olarak görünmekte ve yamaç paraşütü gönüllüleri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.


Mesire Alanları

Kalabalık ve Gürültüden uzak temiz havası, zengin bitki örtüsü ile dikkat çeken Çatalca’da günübirlik ziyaretçilerin gereksinimlerine cevap verebilecek nitelikte mesire ve piknik alanları mevcuttur. İlçe merkezine yakın olarak Doktor Çeşme Mesire Yeri ve Mareşal Fevzi Çakmak Mesire Yeri günübirlik ziyaretçilerin tercihi olmaktadır. Bunların yanı sıra ilçede çok sayıda özel piknik işletmesi bulunmaktadır.


Alaiye Şehitliği

Bulgar Taburu’nun pususu ile şehit olan 7 subay ile 657 er ve erbaş adına 1959 yılında 1. Topçu Taburu tarafından yaptırılan Şehitlik, 1998 yılında tekrardan onarılmıştır. Anıt; Dağyenice, Çanakça ve Yazlıkköy köylerinin arasında yer almaktadır.


Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.