Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu

Havsa Meslek Yüksekokulu 1995 Yılında açılmış, 1995-1996 Öğretim yılında Eğitim-Öğretime başlamıştır. Muhasebe Programı ve İşletmecilik Programı ile Eğitim-Öğretime başlamıştır. 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında Bankacılık ve Seracılık programları açılarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilmiştir. 15 Eylül 2007 Tarihinde Yüksekokul yeni binasına taşınmıştır. 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılında Bankacılık (İ.Ö., Muhasebe (İ.Ö., İşletme (İ.Ö), Maliye ve Peyzaj programları ve 2011 yılında Sulama Teknolojisi programı açılarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilmektedir.

Havsa Meslek Yüksekokulunda eğitim-öğretim yapılan programlara, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan sınavda başarılı olan öğrencilerin kayıtları yapıldıktan sonra ilgili Kurullarca hazırlanmış bulunan öğretim planı uyarınca iki (2) yıllık ön lisans öğretimi yapılmaktadır.

Öğretim planında yer alan teorik ders ve uygulamaları başaran ve gerekli stajları yapan öğrenciler “Meslek Elemanı” ünvanı ile mezun olmaktadırlar.

Bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek hazırlanmış bulunan öğretim planına göre eğitim-öğretim yapan Havsa Meslek Yüksekokulundan mezun olan öğrencilerin iyi yetişmiş birer meslek elemanı olmaları için çaba gösterilmektedir.

Havsa Eğitim Kurumları
İlkokullar
Abalar İlkokulu
Hasköy İlkokulu
Oğulpaşa İlkokulu
Şerbettar İlkokulu
Sokollu İlkokulu
Yolageldi İlkokulu
Cumhuriyet ilkokulu
Osmanlı İlkokulu
Necatiye İlkokulu
Ortaokullar
Abalar Ortaokulu
Atatürk Ortaokulu
Cumhuriyet Ortaokulu
Necatiye Ortaokulu
Hasköy Ortaokulu
Liseler
Şahika Erkurt Anadolu Lisesi
Melahat Kilimci Lisesi
Havsa Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Siğer eğitim kurumları
Havsa Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu
Halk Eğitim Merkezi

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.