Havsa girişiHavsa’ya ulaşım Trakya’nın çeşitli kesimlerinden kolaylıkla sağlanmaktadır. İstanbul yönünden gelecekler İstanbul-Edirne arasında uzanan ve eski E-5 yolu olarak bilinen D100 devlet yolunu kullanabilirler. Öte yandan aynı güzergahı kat eden TEM ( E-80 ) otoyolu ilçenin yaklaşık 6 km kuzeyinden geçmektedir. Havsa’ya Çanakkale yönünden gelecek olanlar Keşan-Uzunköprü-Havsa yolunu çizen D550 devlet yolunu tercih etmelidirler. Buna karşılık civardaki ilçe ve köyler ile ulaşım imkanları mevcuttur. İstanbul’dan Edirne’ye uzanan demiryolu ağı ilçenin merkezinden geçmemesine rağmen ilçe sınırları içerisinden ve bazı köylerinin yakınından geçerek il merkezine uzanmaktadır.

İstanbul ve Çanakkale yönüne, dolayısıyla bu güzergahlardan Anadolu’nun diğer şehirlerine ulaşım mümkündür. Düzenli olarak Edirne’den kalkan seyahat firmalarının birçoğu ilçenin içinden ya da yakınlarından geçerek bu ulaşım imkanını sağlarlar. Trakya’nın diğer ilçeleri ve ilçenin köylerine ulaşım için ilçe otogarından seçenekler mevcuttur.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.
Daha fazla bilgi Kapat