FestivalEnez'de son zamanlarda çeşitli nedenlerle yapılamamakta olan, daha önce her yıl Temmuz ayı içerisinde düzenlenen bir Av ve Balık Festivali vardır. Festivale komşu ülkelerden de bir çok konuk katılmaktadır. 3 gün süren Festivalin ilk günü Cumhuriyet Meydanında yapılan açılış töreninde Kaymakam ve Belediye Başkanının konuşmaları, yerli ve yabancı folklor ekiplerinin gösterileriyle festival kortejinin geçişinin ardından yine aynı meydanda vatandaşlara ve konuklara Ekmek arası balık ızgara dağıtılır.

FestivalAynı gün düzenlenen sergilerin açılışı yapılır. Daha sonra İ.Ü. Kamp tesislerinde Prof. Dr. Sait Başaran Enez Kültür Tarihi ve Arkeolojisine ilişkin bir slayt gösterisi gerçekleştirilir. Aynı akşam, Cumhuriyet Meydanında çeşitli sanatçıların katılımıyla eğlence programı düzenlenir.FestivalFestivalin 2. günü bilek güreşi, halka atma oyunu, balık tutma yarışı ve Futbol karşılaşmaları, trap atışları, yelken yarışları, plaj voleybolu karşılaşmaları, yağlı direk bayrak alama yarışması, yüzme yarışması düzenlenir. Akşam yine çeşitli sanatçılar ile birlikte havai fişek gösterisi düzenlenir. Festivalin 3. günü Folklor gösterileri ve toplu sünnet şöleni yapılır. Tekrar yapılan yelken yarışlarının ve çevre gezisinin ardından İstanbul Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve TEMA ortaklaşa organizasyonuyla İ.Ü. Kamp tesislerinde Çevre Paneli düzenlenir. Akşamı çeşitli sanatçıların katılımıyla düzenlenen eğlence ve ödül töreninden sonra festival etkinlikleri son bulur.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.