DARDANEL ENEZ KONSERVE SANAYİ A.Ş

DardanelKuruluş tarihi: 1974 yılında kurulan üretim tesisleri 1996 yılında Dardanel tarafından satın alındı.
Faaliyet alanı: Domates salçası ,domates türevi ürünler, ketçap, bezelye ve ton balığı konservesi üretimi.
Üretim kapasitesi: Günde 150 ton soyulmuş domates , 150 ton bezelye , 25ton biber ,150 ton doğranmış domates , 25 ton ketçap , 500 kg domates tohumu , yılda 15 000 ton salça ve yılda 4.500 ton balık konservesi.
Çalışan sayısı: 25 teknik ve idari personel , üretimin sürekli olduğu Mayıs-Ekim ayları arasında ise 400 geçici personel.
Kurulu bulunduğu alan: 200.000 m2 açık ,13.000m2 kapalı alan.
Fabrikalar: Konserve domates ürünleri fabrikası, ton konserve fab.
Ürünler: Domates salçası , doğranmış domates , soyulmuş domates , domates püresi , acı biber salçası , küp domates , domates tohumu , ketçap , bezelye ve ton balığı konservesi.
Adres: Dardanel Enez Konserve San. A.Ş. Dardanel Cad. 22700 Enez / Edirne - Türkiye
Tel: 0284 811 65 65
Faks: 0284 811 66 86
Dardanel Enez Konserve Sanayi A.Ş. , ISO 9002 belgesine sahiptir.

ÇİROZLAR SÜT MAM. GIDA SAN. ve TİC. A.Ş.

ÇİROZLAR SÜT MAM. GIDA SAN. ve TİC. A.Ş.Baba İbrahim Çirozlar 1956 yılında Enez Büyükevren Köyü'nde mevsimlik mandırada kaşar peyniri imalatına başladı. İşletme 1976 yılından itibaren İbrahim Çirozlar ve Oğulları Koll. Şti. olarak devam etti. 1984'te beyaz peynir imalatına da başlayarak bugün faaliyet gösterdiği Meryemçeşme mevkiindeki tesislerine geçti. 1996 yılında statüsünü değiştirip, bugünkü Çirozlar Süt Mamülleri Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş. statüsünü almıştır. 2007 yılında yaptığı yeni yatırımlarla modern teknoloji ürünlerini kullanarak üretim yelpazesini genişletmiş, yelpazesine; yoğurt, ayran, kaymak, günlük pastörize süt gibi çeşitleri de ekleyerek üretim kapasitesini yükseltmiştir. Kurulduğu tarihteki günlük süt işleme kapasitesi 5 ton olan işletme bugün toplam 2000 metrekarelik sahada günlük 60 ton süt işleme kapasitesine ulaşmıştır. Enez ve civarı köylere kurmuş olduğu süt toplama tesislerinde soğutulan günlük sütler hijyenik şartlar korunarak fabrikaya ulaştırılmakta ve imalatta kullanılmaktadır. Tüm ürünler Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca onaylanan Gıda Sicil ve Üretim Sertifikalarına sahiptir.

Adres: B.Evren Köyü / Enez

Tel: 0 284 831 30 47 - 831 35 01 ( 2 Hat )
Fax: 0 284 831 30 18

YÖRÜKOĞULLARI GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

YÖRÜKOĞULLARI GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.1935 yılında, sadece bölgesel hizmette bulunan bir değirmen ile hizmet vermeye başlayan Yörükoğulları Gıda Sanayi A.Ş. başarılı geçen bir ticari süreçten sonra 1973 yılında ilk fabrikasını günlük 40 tonluk kapasite ile kurdu. Günümüzde ise hem yapılan modernizasyon hem de 2. fabrikası ile toplam günlük kapasite 600 tona ulaşmış durumdadır. Edirne ilinin Keşan ve Enez ilçelerinde kurulan iki fabrikada hem yurtiçi pazar hem de yurtdışı pazarlar için üretim yapılmaktadır.

Adres: B.Evren Köyü / Enez
Tel: 0284 831 33 55

TÜLÜMEN MADENCİLİK SAN. ve TİC. LTD.ŞTİ. BENTONİT ve TÜREVLERİ ÜRETİMİ

Kedi kumu üretimi amaçlı yapılan denemeler ve bilgi birikiminden yola çıkılarak kurulmuş olan TÜLEMEN MADENCİLİK İthalat ve İhracat ve Ticaret Limited şirketi, 2000 yılında faaliyete başlamıştır. Kedi kumu; bölge ülkelerinde, çoğunlukla kıta Avrupa'sında yılda yaklaşık bir milyon tonun üzerinde tüketilmektedir.

Dünyada genel olarak bentonit cinsi kilden üretilmektedir ve tüketimin yaklaşık %80'ini bentonit cinsi kedi kumları karşılamaktadır.
Bentonit cinsi kilin topaklanma ile beraber kokuyu da absorbe etmesi aynı zamanda yüksek düzeyde koku emme özelliği sağlar ve tozlanma yapmaması bu kumun, kedi kumları için önemli bir sorun olan evcil hayvanlar vasıtasıyla çevreye yayılma sorununu yok eder.
TÜLEMEN MADENCİLİK İthalat ve İhracat ve Ticaret Limited şirketi üretimini, en yüksek kalitedeki kedi kumu çeşitlerinde yoğunlaştırmıştır. Ağırlıklı üretim, tane boyuna bağlı olarak; Kompakt (0,5 mm - 1,8 mm), Semi - Kompakt (0,5 mm - 4 mm ) ve standart (1,8 mm - 4 mm ) tipleridir. Son ürün, geri dönüşümlü kağıt torbalar veya kutulara 5 kg, 7,5 kg, 10 kg ve 15 kg.'lık olarak paketlenmektedir. Kedi kumu yurtiçi piyasasında AMİRAL markası ile satışa sunulmaktadır. Yurtdışı piyasasında bu marka ile satıldığı gibi talebe bağlı olarak yabancı menşeli markalar altında da üretim ve paketleme tamamen şirketimizin tesislerinde yapılmak üzere marketlere gönderilmektedir.

Yurtiçinde önemli bir pazara sahip olan şirketin asıl hedefi ihracat ve ithalat miktarının sürekli artışını sağlamaktır. Bu amaçla kuruluşundan beri İsveç, Finlandiya, İtalya, Almanya, Fransa ve Belçika'ya sevkiyat yapılmaktadır ve gelecek yıl bu ülkelere yapılan sevkiyatlar artacak, yeni ülkelere de sevkiyat başlayacaktır.

Tel: 0 284 833 53 53
Fax: 0 284 833 53 63

BENSAN AKTİFLEŞTİRİLMİŞ BENTONİT SAN VE TİC. A.Ş.

1987 Yılında kurulmuş olan Bensan A.Ş.,1991 yılından beri Enez-Büyükevren Köyü mevkiinde bulunan fabrikasında bentonit madeninin çeşitli şekillerde işlenmesini gerçekleştirmektedir.

Yazır ve Hasköy Bölgelerinin yanı sıra Edirne'nin çeşitli bölgelerinden getirilen ham bentonitler , Bensan A.Ş. fabrikasında işlenerek son ürünler haline getirilmektedir.

Yağ sektörü tarafından kullanılan ağartma toprağı , sondaj sektöründe kullanılan sondaj bentonitleri, nem çekici killer , hayvan yemi katkı malzemeleri , boya sektöründe kullanılan organik killer , Bensan A.Ş. tarafından üretilen bentonit bazlı belli başlı ürünleri oluşturmaktadır.

Bunların yanı sıra gıda sektöründe filtrasyon amaçlı kullanılan diatomit toprağı ve çeşitli sektörler için amorf silikat ürünlerinde şirket tarafından üretimlerine 2003 yılında başlanmıştır.

7500 m2 kapalı ve 55.000 m2 açık alanda kurulu olan Bensan A.Ş. fabrikası yaklaşık 70 kişilik personeli ile beldemiz için iyi bir istihdam kaynağı oluşturmaktadır.

Bensan A.Ş. ISO 9001 kalite belgeli bir kuruluş olup , üretimlerinin %70'e yakınını ihraç ediyor.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.