Soydaş Öğretmenlere Türkçe EğitimiYurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Yunanistan, Bulgaristan, Kosova, Moldova ve Makedonya'dan Edirne'ye gelen 84 öğretmene, "Soydaş Öğretmenlere Türkçe Atölyesi 2 Projesi" kapsamında Türkçe eğitimi veriyor.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Sosyal Bilimler Lisesinde eğitim gören öğretmenleri ziyaret etti. Öğretmenlerle sohbet eden Şahin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretmenlerin atölyede öğrendiklerini ülkelerindeki öğrencilere anlatacağını söyledi.Soydaş öğretmenlerin eğitim sayesinde Türk dilinin inceliklerini öğrendiğini belirten Şahin, şöyle devam etti: "Bu öğretmen arkadaşlarımız kendi bildiklerine yeni şeyler katmak için burada eğitime tabi tutuluyorlar. Öğretmen arkadaşlarımız eğitimlerinin dışında Edirne'yi de dolaşacaklar. Hafta sonunda Çanakkale ve Gelibolu'ya giderek tarihi yarımadayı dolaşacaklar. Bu program gerçekten son derece yararlı olmuştur. Projemiz Türkiye'yi sevdirmek bakımından son derece önemlidir. Edirne'nin sevdirilmesi ve tanıtımı bakımından önem arz etmektedir. "Proje kapsamında öğretmenlere, okuma-yazma ve diksiyon başta olmak üzere farklı alanlarda 30 saat eğitim verilecek.

Kaynakça: AA

Edirne

Edirne il merkezi Fotoğraf Galerileri

Edirne

Keşan Fotoğraf Galerileri

Edirne

Uzunköprü Fotoğraf Galerileri

Edirne

İpsala Fotoğraf Galerileri

Edirne

Meriç Fotoğraf Galerileri

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.