Mesire Yerleri Piknik Alanları

Kastro

Saray / Tekirdağ

Genel Bilgiler

Eski adıyla Kastro şimdiki ismiyle Çamlıkoy, Bahçeköy deresinin Karadeniz’e döküldüğü yerde 2.5 km. kumsalıyla Saray’ın sahil şeridindedir. Bir tarafta doğal plajı bir tarafta da bu plaj ile birleşen altın renginde bir gölü vardır. Bu plajda ormanlık alanlar kumsalla birlikte başlamaktadır. Kastro yöresindeki 329 hektarlık karaçam ormanı 18 Nisan 1988 tarihinde Doğayı Koruma Alanı (Milli Park) olarak ayrılmıştır.

Orman İşletmesi tarafından piknik ve dinlenme yeri olarak düzenlenen bu alanda bazı turistik tesisler ve konaklama yerleri vardır. Orman, deniz ve dereyi bünyesinde birleştiren bu yerde ister bisiklete binin, isterseniz balık tutarak keyifli vakit geçirin. Ya da göl manzaralı ormanında güzel bir mangal keyfi yapın.

Ulaşım

Bahçeköy Mahallesi Saray / TekirdağDiğer Piknik Alanları

Gölbaşı Gençlik Parkı
Gölbaşı Gençlik Parkı Ayrıntıları Çorlu / Tekirdağ

İNCELE
Gökçetepe
Gökçetepe Ayrıntıları Keşan / Edirne

İNCELE
Çilingoz
Çilingoz Ayrıntıları Çatalca / İstanbul

İNCELE
Edirne Kent Ormanı
Edirne Kent Ormanı Ayrıntıları Edirne / Edirne

İNCELE
Mesire Yerleri    Toplam Görüntüleme: 141544       Toplam Yer: 9       Piknik Alanları: 9     Plajlar: 0     Kamp Alanları: 0    
Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.