Asayiş ve Güvenlik Durumu

İlçe, geçmişte ve günümüzde terör ve anarşi olayları yönünden sakin ve olaysız bir dönem geçirmiştir. Emniyet Bölgesinde meydana gelen suçlar genel olarak kamu huzurunu zedeleyecek durumda olmayıp genelde bir anlık öfkeye dayalı Darp, Sarhoşluk, Hırsızlık, İcra-i Rezalet, Evlenmek Maksadıyla Kız Kaçırma, Trafik Kazası ve fabrikalarda meydana gelen iş kazası olayları türünden suçlardır. İlçe asayiş ve güvenlik bakımından memleketin
diğer yöreleriyle karşılaştırıldığında genel olarak iyi bir sonuç çıkmaktadır. Sanayi şehri ve iş imkanlarının fazla olmasından dolayı ilçeye yoğun göç akını bulunmakta ve bunun neticesi olarak da asayiş olumsuz yönde etkilenmektedir.

Emniyet sorumluluk sahası içerisinde, dernek ve lokal bulunmamakta olup, (10) adet İçkili Yer, (42) adet Kahvehane, (1) adet Çay Bahçesi, (1) adet Otel, (4) adet Düğün Salonu, (2) adet İçkisiz Kafeterya, (5) adet İnternet Cafe, (3) adet Güzellik Salonu olmak üzere toplam (68) adet umuma açık yer bulunmaktadır.

Polis Teşkilatının Durumu

İlçe Emniyet Müdürlüğü; İlçe Emniyet Müdürlüğünün Yeşiltepe Sağlık Polis amirliği olarak bir adet polis merkezi mevcuttur.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmetleri ( 1) İlçe Emniyet Müdür V. (1) Komiser Yardımcısı, (1) Başpolis Memuru, (23) Polis Memuru olmak üzere toplam (25) Personel tarafından yürütülmektedir.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yeşiltepe Sağlık Polis Amirliğine ait (1) adet Ford Transit minibüs hizmet aracı bulunmaktadır.

Lojman ve Hizmet Binalarının Durumu

İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 08.05.2009 tarihinde faaliyete geçen Yeşiltepe Sağlık Polis Merkez Amirliği, aynı binada bulunan (20) dairelik Polis Lojmanının bir katında hizmet vermektedir.

İlçe emniyet Müdürlüğü Personeline tahsis edilmiş Yeşiltepe Sağlık Polis Merkez Amirliği ile aynı binada bulunan 19 adet dairesi bulunan bir lojman mevcut olup, lojmanlar bakımsız olduklarından dolayı oturan personel yoktur.

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.
Daha fazla bilgi Kapat