Çorluİlçe Ekonomisi sanayiye ve tarıma dayalıdır. Hayvancılık eskiye nazaran önemini kaybetmiştir. Çorlu ve çevresi ülkemizde sanayileşmenin en hızlı geliştiği bölgelerin başında gelmektedir. İlçede (21) Adet Banka bulunmakta olup, bazı bankaların ikinci şubelerinin açılmasıyla şube sayısı (46)'ya yükselmiştir.

Ticaret ve Sanayi Odasına kayıtlı Gayri Sıhhi Müesseseler.

Tekstil Fabrikası: 291
Deri Fabrikası: 112
Un Fabrikası: 12
Yağ Fabrikası: 10
Kağıt Fabrikası: 33
Kimya Fabrikası: 94
Otomotiv Yan Sanayi: 90
Avrupa Serbest Bölgesi: 138
TOPLAM: 781

Karatepe Madenler İlçede D-100 Karayolu üzerinde (954.286) M2.lik alana sahip olan Yeni Sanayi Sitesinin yerleşim planlarına göre (1.080) adet işyeri, (2) adet Düğün Salonu ve (1) adet Benzin istasyonu faaliyette olup, dört bin civarında kişi çalışmaktadır.Karatepe Madenlerİlçe merkezi ve yakın çevresinde büyük sanayi tesislerinin kurulması, D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu ile Demiryolunun ilçe içerisinden geçmesi, Kargo Taşımacılığının yapıldığı yılda (10.000) Uçak/Yıl ve (600.000) Kişi Yolcu/Yıl taşıma kapasitesine sahip DHMİ Çorlu Sivil Havaalanın bulunması, yurt dışından (Bulgaristan'dan) göç eden soydaşlarımızın bölge şartları ve önceden gelen akrabalarının yanlarında kalmayı tercih etmeleri gibi nedenlerle ilçeye göç her geçen gün artmaktadır.


Orion AVM Kipa AVM Avantaj AVM

Sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezler kullanılmaktadır. Hizmetlerimizi kullanarak çerez kullanımına izin vermiş olmaktasınız.
Daha fazla bilgi Kapat